ATRAKCJE

1. Okolica - opis szlaków i miejsc
www.owbesia.pl/lista_atrakcji.pdf

2. Warmińskie Straszydła w Węgoju (4,3km)
Węgój - zaprasza na ścieżkę edukacyjno-przyrodniczą z posągami warmińskich straszydeł. Organizowana jest tam gra terenowa, łączącą aktywność ruchową i intelektualną uczestników z poznawaniem tradycji, kultury i przyrody regionu. Gra może być realizowana w połączeniu z ogniskiem oraz występem zespołu regionalnego "Węgójska Strużka". Znajduje się tam również skansen maszyn rolniczych www.youtube.com/watch?v=J_fGIe1a3bI

3. Zamek w Reszlu (17 km)
Niepowtarzalna, tajemnicza atmosfera starego zamczyska, gotyckie wnętrza, urokliwe miasteczko u stóp warowni i piękne, mazurskie krajobrazy - wszystko to tworzy klimat, którego się nie zapomina.

4. Święta Lipka – Sanktuarium Maryjne (22 km)
To sławne sanktuarium Maryjne. Jest „Perłą” Baroku wartości zabytkowej.- Można zobaczyć ołtarz główny, ołtarze boczne, kunsztownie wykonane tabernakulum, organy, freski w kościele i w krużgankach, kuta brama, rzeźby w kamieniu i drewnie, dzieła artystycznego ślusarstwa.

5. Spływ szlakiem Krutyni (25 km – Stanica Wodna Sorkwity)
Zapraszamy na spływy kajakowe malowniczymi rzekami Warmii i Mazur. Najciekawszą z ofert jest Krutynia i spływy kajakowe wędrowne pomiędzy kolejnymi stanicami wodnymi PTTK. W stanicy wodnej PTTK Sorkwity rozpoczynają się spływy kajakowe i Krutynia jako szlak kajakowy. W pobliżu Sorkwit znajdują się także inne szlaki kajakowe – rzeki Dajny do Św. Lipki oraz rzeki Dadaj, która łączy się z Łyną najdłuższą rzeką regionu.

6. Wędkarstwo
Mazury to z pewnością ulubione miejsce wprawionych w boju, jak i mniej doświadczonych miłośników wędkarstwa. Znalezienie ciekawego łowiska w Krainie Wielkich Jezior problemem nie jest. Zapraszamy nad jezioro Bęskie lub pobliskie jeziora.

7. Ranczo Zielony Koń (32 km)
Ranczo na Mazurach położone w Borowskim Lesie koło Sorkwit posiada bogatą ofertę jeździecką można tam nauczyć się jazdy konnej od podstaw,jak również jest możliwość samodzielnej przejażdżki konnej w okolicy pięknych mazurskich jezior.

8. Mrągowo (36 km)
Mrągowo jest dla wszystkich. Bo jeśli chcecie wrażeń i śmiechu, który wszak zdrowiem jest zwany, dostarczy Wam tego mrągowska Mazurska Noc Kabaretowa. Po śmiechu czas na muzykę country – Mrągowo i Mazury z niej właśnie słyną, a polscy kowboje do granic miasta przybywają w ostatni weekend lipca, aby bawić się na słynnym Pikniku Country. Na to niezwykłe połączenie muzycznych wrażeń w Mrągowie, czekają co roku melomani z całej Polski. Nie przegap więc Mrągowa

9. Wycieczka Gierłoż – była kwatera Hitlera (44 km)
W Europie istniało kilka kwater głównych Wodza Trzeciej Rzeszy. Większość wojennych kwater, znajdowało się w oddaleniu od dużych miast, wewnątrz dużych kompleksów leśnych, otoczonych jeziorami i bagnami po to by ukryć się sam Hitler.

10. Lato artystyczne w Olsztynie (49 km)
Olsztyn jest stolica Warmii i mazur. Posiada wiele ciekawych miejsc wartych obejrzenia. O to niektóre z nich. Ponadto sezonie letnim na starówce w Olsztynie występuje wielu znanych artystów, będąc na wczasach w Waszecie koniecznie wybierz się na koncert do nowo odrestaurowanego amfiteatru.

11. Sanktuarium Maryjne w Gietrzwałdzie (66 km)
Prawdziwym klejnotem Sanktuarium Maryjnego w Gietrzwałdzie jest wizerunek Matki Bożej, zwany powszechnie Matka Bożą Gietrzwałdzką. Obraz Matki Bożej Gietrzwałdzkiej należy do grupy obrazów wzorowanych na ikonie znajdującej się w "Kaplicy Przewodników" w Bizancjum, którą według tradycji miał namalować Święty Łukasz.

12. Rejs Statkiem po największych Jeziorach Mazurskich
Rejs statkiem umożliwia podziwianie niepowtarzalnych uroków Krainy Wielkich Jezior Mazurskich z całym bogactwem świata zwierzęcego i roślinnego. Bogata flora i fauna nadaje tym terenom niepowtarzalny i unikatowy charakter regionu turystyki i wypoczynku w skali całej Europy.

 

Ośrodek Wczasowo-Szkoleniowy BĘSIA  Bęsia 21, 11-311 Kolno  tel.89 52 65 358, kom.502 671 070  e-mail: besia@post.pl

Zapraszamy również do Ośrodka Wczasowego:
Piecki k/Mrągowa www.owpiecki.pl, Ostrów Pieckowski k/Mrągowa www.epiecki.pl